Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Cestovanie po Európe by mala uľahčiť koronamapa, krajiny chcú prijať spoločný semaforový systém

 Webnoviny  12. október 2020  111
Cestovanie po Európe by mala uľahčiť koronamapa, krajiny chcú prijať spoločný semaforový systém

12.10.2020 (Webnoviny.sk) - Krajiny Európskej únie sa v súvislosti s pandémiou koronavírusu pripravujú na prijatie spoločného semaforového systému na koordináciu cestovania po eurobloku. V snahe zabezpečiť, že členské štáty nebudú navzájom zatvárať hranice a pristupovať k nezosúladeným opatreniam ako počas prvej vlny v marci, prišla Európska komisia so spomenutým návrhom.

Viac o téme: Koronavírus


Kľúčovým opatrením bude spoločná tzv. "koronamapa" vytvorená Európskym centrom pre prevenciu a kontrolu chorôb. Tá podľa početnosti jednotlivých ohnísk nákazy roztriedi európske regióny na zelené, oranžové a červené zóny.

Podľa najnovšieho návrhu by červenými zónami mali byť oblasti, kde je celkový počet novo oznámených prípadov COVID-19 viac ako 50 na 100-tisíc ľudí počas ostatných 14 dní a percento pozitívnych testov dosahuje najmenej 4 %. Do červenej zóny budú patriť aj regióny, ktoré budú mať percento pozitívnych testov nižšie ako 4 %, ale zároveň budú mať celkový počet prípadov viac ako 150 na 100-tisíc osôb.

Vzhľadom na veľmi vysoký počet infikovaných na celom kontinente by v súčasnosti mala byť väčšina eurobloku klasifikovaná ako červená alebo oranžová.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestovanie po Európe by mala uľahčiť koronamapa, krajiny chcú prijať spoločný semaforový systém © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.