Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  20,8 °C
Mimoriadne správy

Českým univerzitám sa vyhrážali streľbou, v Hradci Králové evakuovali niekoľko budov

 Webnoviny  11. marec 2024  99  
Českým univerzitám sa vyhrážali streľbou, v Hradci Králové evakuovali niekoľko budov

11.3.2024 (SITA.sk) - Česká polícia sa v pondelok venovala anonymnému oznámeniu o hrozbe streľby na niekoľkých vysokých školách.

V Hradci Králové polícia popoludní evakuovala niekoľko budov. Muži zákona priestory prehľadali a dospeli k záveru, že sú bezpečné. Informuje o tom portál TN.cz.

Vyhrážku streľbou dostalo e-mailom šesť vysokých škôl. Autor e-mailu od nich požadoval výkupné. Dotknuté školy sa vyjadrili, že nehrozí nebezpečenstvo a neplánujú evakuáciu.

„Vyhrážka nesmeruje k dnešnému dňu, teraz komunikujeme so všetkými dotknutými univerzitami a následne budú nastavené bezpečnostné opatrenia, a to aj na základe vyhodnotenia všetkých rizík,“ oznámila polícia predpoludním na sieti X s tým, že kriminalisti sa snažia páchateľa vypátrať.

Viac k témam: Evakuácia, Hrozba, Kriminalisti, Pátranie, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk - Českým univerzitám sa vyhrážali streľbou, v Hradci Králové evakuovali niekoľko budov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.