Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Český exposlanec Feri je vinný, za znásilnenie dostal tri roky väzenia

 Webnoviny   2. november 2023  99  
Český exposlanec Feri je vinný, za znásilnenie dostal tri roky väzenia

2.11.2023 (SITA.sk) - Súd v Prahe vo štvrtok uznal českého exposlanca Dominika Feriho vinným z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň a odsúdil ho na tri roky odňatia slobody.

Rozsudok nie je právoplatný a Feri sa okamžite odvolal. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Feri dostal trest, ktorý pre neho požadovala štátna zástupkyňa. Okrem trestu odňatia slobody súd Ferimu nariadil zaplatiť odškodnenie poškodeným vo výške dovedna 510-tisíc korún.

Pán obžalovaný trestnú činnosť poprel. Sexuálne aktivity s poškodenými pripustil, avšak s tým, že to bolo vo všetkých prípadoch plne konsenzuálne. Vykonaným dokazovaním ale súd vzal za preukázané, že sa sexuálneho násilia dopustil voči všetkým poškodeným, poškodené mu súhlas k takýmto aktivitám nedali, naopak im boli nepríjemné a odmietali ich, čo mu dali najavo, a muselo to byť jasné aj z ich odmietavého správania," uviedla sudkyňa v odôvodnení rozsudku.


Žaloba sa týkala znásilnenia vtedy neplnoletého dievčaťa, znásilnenia ďalšej ženy a pokusu o sexuálny útok voči stážistke na pôde Poslaneckej snemovne. Bývalý poslanec strany TOP 09 vinu odmieta s tým, že sú to výmysly.Viac k témam: Odškodnenie, Rozsudok, Súdy, Znásilnenie
Zdroj: SITA.sk - Český exposlanec Feri je vinný, za znásilnenie dostal tri roky väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.