Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3 °C
Mimoriadne správy

Českú vládu čaká mimoriadne rokovanie, nezaočkovaní sú problémom a hrozí sprísnenie opatrení

 Webnoviny  19. október 2021  107
Českú vládu čaká mimoriadne rokovanie, nezaočkovaní sú problémom a hrozí sprísnenie opatrení

19.10.2021 (Webnoviny.sk) - Český premiér Andrej Babiš zvolal na stredajšie popoludnie mimoriadne rokovanie vlády. Ako uviedol web TV Nova, kabinet sa bude zaoberať aktuálnou epidemickou situáciou a údajne môže nastať i sprísnenie protiepidemických opatrení.

Ministerstvo vyzýva na očkovanie


V ostatnom období v Česku stúpa počet prípadov ochorenia COVID-19. V pondelok zaznamenali 2521 nových prípadov, čo bolo najviac od apríla. V nemocniciach leží 544 pacientov s koronavírusom. Toľko hospitalizovaných nebolo od mája.

Viac o téme: Koronavírus


Podľa ministerstva zdravotníctva spôsobujú rapídny nárast infekcií predovšetkým nezaočkovaní obyvatelia, ktorí tvoria až 71 percent nových prípadov. „Stále nám robia problémy ľudia, ktorí nie sú zaočkovaní. Chcel by som poprosiť všetkých, ktorí to z akéhokoľvek dôvodu odkladali, aby sa čo najskôr prihlásili na očkovanie. Táto situácia v tejto chvíli nevyzerá úplne dobre,“ povedal hovorca rezortu zdravotníctva.

Počty nakazených dramaticky rastú


Na COVID-19 počas ostatného týždňa v Česku zomrelo 54 ľudí, čo je viac než za celý minulý mesiac. Počty nakazených dramaticky rastú i v ďalších krajinách. V Bulharsku, kde obe dávky vakcíny dostalo iba 24 percent populácie, v priebehu uplynulého dňa pribudlo takmer 5-tisíc nakazených

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Českú vládu čaká mimoriadne rokovanie, nezaočkovaní sú problémom a hrozí sprísnenie opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.