Sobota, 10. december 2022
Mierne sneženie  1,5 °C
Mimoriadne správy

Česko zasiahli silné búrky a prívalové dažde, vystríhajú pred ďalšími

 Webnoviny  25. august 2022  75
Česko zasiahli silné búrky a prívalové dažde, vystríhajú pred ďalšími

25.8.2022 (Webnoviny.sk) - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu pred veľmi silnými búrkami. Vo štvrtok popoludní silné búrky sprevádzané prívalovými dažďami zasiahli oblasti miest Šumperk, Zábřeh, Králíky, Žamberk, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí a Rychnov nad Kněžnou. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

"V závislosti od intenzity prívalových zrážok môže nastať rýchly vzostup hladín hlavne menších vodných tokov," varuje ČHMÚ. Rovnakú výstrahu meteorológovia vydali aj na piatkové popoludnie od 14:00 do 23:00 pre celé územie Česka.

Silné búrky krajinu pravdepodobne postihnú aj v sobotu a meteorológovia opäť ojedinele očakávajú aj krupobitie a prívalové dažde.

Viac k témam: Krupobitie, Prívalové dažde, Silné búrky
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko zasiahli silné búrky a prívalové dažde, vystríhajú pred ďalšími © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.