Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Česko v boji proti koronavírusu zavádza novinky, pre študentov bude platiť pracovná povinnosť
5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Česká vláda v piatok schválila viacero noviniek v boji proti šíreniu koronavírusu. Patrí medzi ne aj aktivovanie zahraničnej pomoci či pracovná povinnosť študentov v nemocniciach. Informoval o tom web TV Nova.
Česko v súvislosti s kritickou situáciou v nemocniciach a nedostatkom lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti aktivovalo zahraničnú pomoc, pričom so žiadosťou o umiestnenie pacientov s ochorením COVID-19 oslovilo Nemecko, Švajčiarsko a Poľsko.
Od pondelka 8. marca bude platiť pracovná povinnosť študentov v zdravotníckych zariadeniach. Tá sa bude týkať posledných dvoch ročníkov stredných škôl, medikov a niektorých študentov nelekárskych odborov.
Ďalšie novinky sa dotkli testovania, ktoré bude povinné pre štátnych zamestnancov. Akýkoľvek pracovníci, ktorí sú minimálne 14 dní po druhej dávke vakcíny proti koronavírusu, sa nemusia chodiť testovať každých päť dní.
Vláda sa na piatkovom mimoriadnom rokovaní zaoberala aj možnosťou nariadenia práce z domu. Pôvodne chcela prerokovať povinný home office, no premiér Andrej Babiš napokon na tlačovej konferencii poznamenal, že dúfa, že ho zamestnávatelia zavedú sami od seba.
Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko v boji proti koronavírusu zavádza novinky, pre študentov bude platiť pracovná povinnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Kolobežkárka sa zrazila s autom pri Rimavskej Sobote, do nemocnice ju odvážal vrtuľník – FOTO
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu