Štvrtok, 15. apríl 2021
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Britský princ Filip bol prevezený naspäť do pôvodnej nemocnice, zostane tam ešte niekoľko dní

 Webnoviny   5. marec 2021  90
Britský princ Filip bol prevezený naspäť do pôvodnej nemocnice, zostane tam ešte niekoľko dní

5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Britský princ Filip zostane v nemocnici ešte niekoľko dní. Ako oznámil Buckinghamský palác, vojvodu z Edinburghu previezli z londýnskej Nemocnice svätého Bartolomeja naspäť do Nemocnice kráľa Eduarda VII., kde bude pokračovať v liečbe. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Najprv sa liečil na infekciu


Deväťdesiatdeväťročného manžela kráľovnej Alžbety II. hospitalizovali 16. februára po tom, ako sa necítil dobre. Najprv sa liečil pre infekciu v Nemocnici kráľa Eduarda VII., odkiaľ ho v pondelok previezli do Nemocnice svätého Bartolomeja, ktorá sa špecializuje na starostlivosť o srdce.

Tam podstúpil procedúru v súvislosti so srdcovými problémami, ktoré ho trápili už dlhšie.

Neznámy dôvod hospitalizácie


Presný dôvod hospitalizácie vojvodu z Edinburghu nie je verejne známy, no nesúvisí s koronavírusom. Spolu s kráľovnou Alžbetou II. ho v januári zaočkovali proti ochoreniu COVID-19.

Princ Filip, ktorý odišiel do dôchodku v roku 2017, sa len zriedka objavuje na verejnosti. Počas súčasného lockdownu platného v Anglicku sa zdržiava s kráľovnou na hrade Windsor, ktorý leží západne od Londýna.

Viac k témam: hospitalizácia, zdravotné problémy
Zdroj: Webnoviny.sk - Britský princ Filip bol prevezený naspäť do pôvodnej nemocnice, zostane tam ešte niekoľko dní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.