Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Česko rokuje so Švédskom o výcviku ukrajinských pilotov na stíhačkách Gripen

 Webnoviny  22. september 2023  103  
Česko rokuje so Švédskom o výcviku ukrajinských pilotov na stíhačkách Gripen

22.9.2023 (SITA.sk) - Česká republika v súčasnosti rokuje so Švédskom o možnom výcviku ukrajinských pilotov na používanie stíhačiek Gripen vyrábaných švédskou firmou Saab.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie českej ministersky obrany Jany Černochovej pre stanicu Českého rozhlasu Radio Prague International. Česko má eskadru štrnástich bojových lietadiel Gripen.

Na jar a začiatkom leta tohto roka vo vojenskom výcvikovom priestore Libavá v ČR cvičili približne 2-tisíc ukrajinských vojakov. Podľa rozhodnutia českej vlády chce krajina do konca tohto roka vycvičiť zhruba 4-tisíc príslušníkov ukrajinskej armády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: bojové lietadlá JAS-39 Gripen, Česká ministerka obrany, česká pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, stíhačka Gripen, Ukrajinská armáda, ukrajinskí vojaci, výcvik pilotov, výcvik ukrajinských pilotov
Zdroj: SITA.sk - Česko rokuje so Švédskom o výcviku ukrajinských pilotov na stíhačkách Gripen © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.