Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Česko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalšie týždne

 Webnoviny  27. október 2022  110
Česko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalšie týždne

27.10.2022 (Webnoviny.sk) - Česká vláda vo štvrtok schválila predĺženie kontrol na hraniciach so Slovenskom. Ako informuje v tlačovej správe hovorkyňa českého ministerstva vnútra Klára Dlubalová, vláda predĺžila o ďalších 45 dní opatrenia, ktoré zaviedla pre prudký nárast nelegálnej migrácie, zvýšenú cezhraničnú aktivitu organizovaných skupín prevádzačov a zhoršenie migračnej a bezpečnostnej situácie na vonkajších hraniciach EÚ.

Kontroly na vnútorných hraniciach so Slovenskom tak budú prebiehať až do 12. decembra 2022. Minimálne 15 dní budú policajtom naďalej pomáhať s ochranou hraníc aj vojaci v činnej službe a príslušníci Colnej správy ČR, a to v počte 80, respektíve 60 osôb.

„Voľný pohyb osôb v rámci schengenu je výdobytok mojej generácie, o ktorý nechceme prísť. Predĺženie je čiastkové a krátkodobé riešenie, ktoré je ale v tejto chvíli nevyhnutné na ochranu bezpečnosti v Českej republike. Túto dobu využijeme na rokovanie ako so slovenskou stranou, tak aj na úrovni EÚ,“ uviedol český minister vnútra Vít Rakúšan s tým, že sa problematikou nelegálnej migrácie bude zaoberať aj pri svojej ceste na západný Balkán.

Viac k témam: Hranice Slovenska, Kontroly na hraniciach, Migranti, Nelegálna migrácia, Schengen
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalšie týždne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.