Štvrtok, 11. august 2022
Prevažne slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Česko poslalo na Ukrajinu nepoužívané ťažké zbrane, desiatky tankov a bojové vozidlá pechoty

 Webnoviny   5. apríl 2022  44
Česko poslalo na Ukrajinu nepoužívané ťažké zbrane, desiatky tankov a bojové vozidlá pechoty

5.4.2022 (Webnoviny.sk) - Česko podľa všetkého súhlasilo s poslaním časti nepoužívaných ťažkých zbraní zo svojich skladov na Ukrajinu.

Ako informuje spravodajský portál iDNES.cz, fotografie ukazujú vlaky s desiatkami tankov T-72 a pechotné bojové vozidlá BVP-1.

Hovorilo sa o tom niekoľko dní


Bojovú techniku po dohode so spojencami v NATO poslali na Ukrajinu v pondelok. Údajne tam smeruje až 40 tankov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktO poslaní tankov na Ukrajinu sa hovorilo niekoľko dní. Fotografie s technikou zverejnil na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter účet Open Source Intelligence Monitor Defender.

V dodávkach budú pokračovať


Ministerka obrany Jana Černochová informáciu počas vystúpenia v Poslaneckej snemovni odmietla potvrdiť, ale aj vyvrátiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Budeme v dodávkach ďalej pokračovať. Z bezpečnostných dôvodov snáď všetci pochopíte, že nechcem nahrávať vrahom s písmenom Z,“ uviedla.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko poslalo na Ukrajinu nepoužívané ťažké zbrane, desiatky tankov a bojové vozidlá pechoty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.