Nedeľa, 17. január 2021
Jasno  -6,4 °C
Mimoriadne správy

Česko po niekoľkých dňoch od otvorenia sprísnilo pravidlá pre reštaurácie a bary

 Webnoviny   7. december 2020  45
Česko po niekoľkých dňoch od otvorenia sprísnilo pravidlá pre reštaurácie a bary

7.12.2020 (Webnoviny.sk) - Česká vláda sprísnila pandemické pravidlá pre reštaurácie, bary a kluby. Len niekoľko dní po tom, čo mohli znovu otvoriť, minister zdravotníctva Jan Blatný oznámil, že od stredy môžu byť takéto prevádzky otvorené len do 20:00. Dosiaľ mohli byť pritom otvorené do 22:00.

Vláda tiež znovu zaviedla zákaz pitia alkoholu na verejnosti. Ten prišiel po tom, čo sa Blatný sťažoval, že niektoré bary a kluby zostali nelegálne otvorené až do rána a požadoval, aby zaplatili vysoké pokuty.

Bary, reštaurácie a kluby môžu byť otvorené od minulého štvrtka po tom, čo sa vláda rozhodla zmierniť niektoré prísne opatrenia zamerané na boj proti šíreniu koronavírusu.

Počet nových prípadov nákazy v Českej republike od začiatku novembra klesá, ale tento trend môže v blízkej dobe skončiť.

Denný nárast nových prípadov bol za posledné štyri dni o niečo vyšší ako pred týždňom. Celkovo v Česku potvrdili 546 833 infekcií a 8 902 súvisiacich úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko po niekoľkých dňoch od otvorenia sprísnilo pravidlá pre reštaurácie a bary © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.