Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Českí hasiči mali pre silné búrky plné ruky práce, odstraňovali popadané stromy či odčerpávali vodu z pivníc

 Webnoviny   2. júl 2022  33
Českí hasiči mali pre silné búrky plné ruky práce, odstraňovali popadané stromy či odčerpávali vodu z pivníc

2.7.2022 (Webnoviny.sk) - Českí hasiči v dôsledku piatkových búrok riešili stovky udalostí. Napríklad v Královohradeckom kraji mali 112 výjazdov. V Moravsko-sliezskom kraji mali 58 zásahov.

Prevažne išlo o popadané stromy a čerpanie vody z pivníc. V Českom Těšíne pomáhali po tom, ako vietor strhol strechu z rodinného domu. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Česká energetická spoločnosť ČEZ v sobotu dopoludnia hlásila výpadok prúdu v Českom Těšíne a okolí. Výpadky elektriny hlásili aj Český Brod či Hradec Králové.

Firma EG.D uviedla, že dodávky elektriny boli narušené aj v okresoch České Budějovice, Břeclav, Hodonín a Žďár nad Sázavou.Viac k témam: Búrka, Popadané stromy
Zdroj: Webnoviny.sk - Českí hasiči mali pre silné búrky plné ruky práce, odstraňovali popadané stromy či odčerpávali vodu z pivníc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.