Nedeľa, 17. január 2021
Jasno  -6,7 °C
Mimoriadne správy

Česi sa musia pripraviť na viaceré obmedzenia, vláda zatvára divadlá, kiná aj fitness centrá

 Webnoviny   8. október 2020  89
Česi sa musia pripraviť na viaceré obmedzenia, vláda zatvára divadlá, kiná aj fitness centrá

8.10.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s nezlepšujúcou sa situáciou ohľadne šírenia koronavírusu v Česku pristúpili s okamžitou platnosťou k viacerým obmedzeniam. Vláda sa rozhodla na 14 dní zavrieť divadlá, kiná či zoologické záhrady. Konať sa nebudú ani športové aktivity v interiéroch a prístupné nebudú ani fitness centrá či kúpaliská.

Viac o téme: Koronavírus


"Máme tu veľký segment populácie, ktorý sa k opatreniam stavia negatívne," vyhlásil po rokovaní vlády podľa webu idnes.cz minister zdravotníctva Roman Prymula.

Obmedzenia sa dotknú reštaurácií aj úradov


Po novom budú reštauračné zariadenia otvorené iba do 20:00, predtým to bolo o dve hodiny dlhšie. V obchodných centrách obmedzia prístup k wi-fi, aby sa tam neschádzali deti a mládež.

Počas najbližších dvoch týždňov bude obmedzená pracovná doba štátnych úradov, ktoré budú fungovať dva dni v týždni na päť hodín.

Študenti aj žiaci sa budú učiť online


Obmedzenia sa dotknú aj školstva. Ako uviedol minister tohto rezortu Robert Plaga, na vysokých školách budú musieť vyučovať online. Všetkých stredných škôl sa bude týkať dištančná výučba.

Žiaci druhého stupňa základných škôl sa budú striedavo učiť v škole a dištančným spôsobom.

Núdzový stav v Česku


V Česku od pondelka platí 30-dňový núdzový stav. V uzavretých priestoroch sa nesmie stretnúť viac ako 10 ľudí, pre exteriéry platí limit 20 osôb.

V stredu české laboratóriá zaznamenali ďalší rekordný denný prírastok - až 5 335 nakazených.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Česi sa musia pripraviť na viaceré obmedzenia, vláda zatvára divadlá, kiná aj fitness centrá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.