Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,3 °C
Mimoriadne správy

Až päť slovenských regiónov označilo Nemecko za rizikové, vyžadujú negatívny test

 Webnoviny   8. október 2020  127
Až päť slovenských regiónov označilo Nemecko za rizikové, vyžadujú negatívny test

8.10.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecko zaradilo slovenské samosprávne kraje Bratislava, Nitra, Prešov, Trnava a Žilina od stredy 7. októbra medzi rizikové oblasti z hľadiska šírenia ochorenia COVID-19.

Cestujúci prichádzajúci z uvedených regiónov musia ísť do karantény a absolvovať povinné testovanie alebo predložiť negatívny test na COVID-19 nie starší ako 48 hodín. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

„Testovanie v Nemecku vykonané do desiatich dní po príchode je bezplatné pre všetkých cestujúcich, vrátane tých, ktorí v Nemecku nie sú zdravotne poistení," priblížil rezort diplomacie. Do negatívneho výsledku ostáva naďalej v platnosti povinnosť karantény.

Po príchode do miesta bydliska v Nemecku sú zároveň všetci cestujúci prichádzajúci z rizikových oblastí povinní kontaktovať príslušný nemecký úrad zdravia, kde dostanú informácie k ďalšiemu postupu, ku karanténe a k prípadným ďalším testom na COVID-19.

V jednotlivých spolkových krajinách sa totiž podmienky môžu odlišovať. „Odporúčame preto cestujúcim ešte pred vstupom do Nemecka kontaktovať príslušný úrad zdravia podľa miesta pobytu a informovať sa o podmienkach karantény a testovania na COVID-19," vyzvalo ministerstvo.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Až päť slovenských regiónov označilo Nemecko za rizikové, vyžadujú negatívny test © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.