Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Časti Ukrajiny sú po raketových útokoch bez prúdu. Elektrinu nemá viac ako 10 miliónov ľudí, povedal Zelenskyj (video)

 Webnoviny  18. november 2022  31
Časti Ukrajiny sú po raketových útokoch bez prúdu. Elektrinu nemá viac ako 10 miliónov ľudí, povedal Zelenskyj (video)

18.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že v súčasnosti je na Ukrajine bez elektriny viac ako 10 miliónov ľudí. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to vo videopríhovore k národu.

„Väčšina z nich je vo Vinnyckej oblasti, Odeskej oblasti, Sumskej oblasti a Kyjeve. Robíme všetko pre vyriešenie zásobovania,“ povedal Zelenskyj.

Rusko v utorok spustilo najmasívnejší raketový útok na Ukrajinu. Napriek pomerne vysokej úspešnosti ukrajinskej protivzdušnej obrany však boli zasiahnuté mnohé ukrajinské regióny. Rakety zasiahli najmä energetickú infraštruktúru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: energetická infraštruktúra, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, výpadky dodávok elektriky
Zdroj: Webnoviny.sk - Časti Ukrajiny sú po raketových útokoch bez prúdu. Elektrinu nemá viac ako 10 miliónov ľudí, povedal Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.