Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Časť Ukrajincov ignoruje výzvy úradov na evakuáciu, nedokážu sa prinútiť opustiť svoje domovy

 Webnoviny  28. august 2023  84  
Časť Ukrajincov ignoruje výzvy úradov na evakuáciu, nedokážu sa prinútiť opustiť svoje domovy

28.8.2023 (SITA.sk) - Časť obyvateľov ukrajinských obcí v blízkosti frontovej línie, na ktorej sú ostré boje, ignoruje výzvy ukrajinských úradov na evakuáciu. Zo zhruba 12-tisíc ľudí žijúcich v 37 obciach pozdĺž frontovej línie na severovýchode Ukrajiny poslúchlo výzvy na evakuáciu len niekoľko stoviek. Informuje o tom web Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Mnohí civilisti odmietajúci evakuáciu hovoria, že sa nedokážu prinútiť opustiť domovy a čeliť ťažkostiam vysídlenia a preplnených útulkov. Obavy majú aj z vysokých nákladov na živobytie v ďalekých mestách. Časť sa obáva perspektívy chudoby a samoty a iní odmietajú zanechať svoje domy, do ktorých investovali celoživotné úspory.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

V meste Kupiansk zostalo 451 detí, keďže ich rodičia odmietli výzvy na evakuáciu. Ruská armáda pritom koncentruje svoje sily v smere na Kupiansk a opakovane ho bombarduje.

Viac k témam: Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Časť Ukrajincov ignoruje výzvy úradov na evakuáciu, nedokážu sa prinútiť opustiť svoje domovy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.