Nedeľa, 17. január 2021
Oblačno  -5,9 °C
Mimoriadne správy

Čaputová: Dianie v USA je dôkazom toho, aká nebezpečná je rétorika nenávisti

 Webnoviny   7. január 2021  35
Čaputová: Dianie v USA je dôkazom toho, aká nebezpečná je rétorika nenávisti

7.1.2021 (Webnoviny.sk) - To, čo sa práve deje v Spojených štátoch amerických je dôkazom toho, ako veľmi nebezpečná vie byť rétorika nenávisti.

V reakcii na protesty v americkom Kapitole, do ktorého preniklo niekoľko demonštrantov podporujúcich končiaceho prezidenta Spojených štátov amerických Donalda Trumpa, to uviedla prezidenta Zuzana Čaputová.

Pohŕdanie demokratickými inštitúciami je podľa nej cestou ich oslabovania a ohrozenia demokratických práv každého občana. Stanovisko hlavy štátu poskytol jej hovorca Martin Strižinec.

„Aktuálne dianie mám všetkým zároveň pripomína, aby sme v našich vyjadreniach vždy hľadali cestu, ako atmosféru upokojovať a zmierovať, nepodkopávať dôveru voči všetkému a neživiť vášne tam, kde je nevyhnutný zdravý rozum,“ vyzvala Čaputová.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová: Dianie v USA je dôkazom toho, aká nebezpečná je rétorika nenávisti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.