Streda, 20. október 2021
Zamračené  14,3 °C
Mimoriadne správy

Čaputová a ďalší 20 európski prezidenti vyzývajú na diskusiu o budúcnosti Európy

 Webnoviny   8. máj 2021  129
Čaputová a ďalší 20 európski prezidenti vyzývajú na diskusiu o budúcnosti Európy

8.5.2021 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová a ďalší 20 európski prezidenti vyzývajú na diskusiu o budúcnosti Európy. Ako informoval hovorca slovenskej hlavy štátu Martin Strižinec, pod spoločný list sa Čaputová podpísala spolu s francúzskym prezidentom Emanuelom Macronom, nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom a prezidentmi ďalších osemnástich štátov Európskej únie (EÚ).

Hlavy štátov v liste pripomínajú, že Európa čelí mnohým výzvam. Pandémia podľa nich ukázala okrem silných stránok európskej integrácie aj jej slabé miesta. Konferencia o budúcnosti Európy preto vytvára priestor na dialóg, rozhovory a diskusie o budúcnosti EÚ.

Európski občania si Deň Európy pripomínajú každoročne 9. mája.

Viac k témam: Deň Európy
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová a ďalší 20 európski prezidenti vyzývajú na diskusiu o budúcnosti Európy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.