Streda, 27. október 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Britom povolia cestovanie do nízkorizikových krajín. Na Turecko či Maledivy však môžu zabudnúť

 Webnoviny   8. máj 2021  119
Britom povolia cestovanie do nízkorizikových krajín. Na Turecko či Maledivy však môžu zabudnúť

8.5.2021 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia Veľkej Británie už v druhej polovici mája budú môcť cestovať napríklad do Portugalska, na Island či do Izraela bez povinnej karantény po návrate domov.

Viac o téme: Koronavírus


Minister dopravy Grant Shapps oznámil, že celoplošný zákaz dovoleniek v zahraničí nahradí systém rozdelenia krajín do skupín s nízkym, stredným a vysokým rizikom nákazy koronavírusom. Dodal, že ide o prvé „predbežné kroky smerom k uvoľneniu medzinárodného cestovania".

Turecko aj Maledivy majú zákaz


Do skupiny dvanástich oblastí s nízkym rizikom Británia zaradila aj Gibraltár, Faerské ostrovy a Falklandské ostrovy ale nie významné turistické destinácie, ako sú Francúzsko, Španielsko a Grécko. Briti, ktorí pocestujú do týchto štátov, budú musieť po návrate absolvovať desaťdňovú izoláciu.

Zákaz všetkých okrem nevyhnutných ciest bude naďalej platiť pre také štáty, ako sú India, Turecko a Maledivy, v ktorých sú vážne ohniská infekcií koronavírusom.

Od polovice mája sa uvoľnia opatrenia


Povolenie cestovania do krajín s nízkym rizikom nákazy nadobudne platnosť 17. mája. Od rovnakého dátumu budú môcť v Anglicku otvoriť interiérové priestory puby a reštaurácie. Divadlá a kiná budú môcť začať fungovať s využitím polovičnej kapacity.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, Pandémia, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Britom povolia cestovanie do nízkorizikových krajín. Na Turecko či Maledivy však môžu zabudnúť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.