Pondelok, 6. apríl 2020
Polojasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Bývalý väzenský úradník sa po vynesení rozsudku zastrelil v súdnej sieni

 Webnoviny  12. február 2020  41
Bývalý väzenský úradník sa po vynesení rozsudku zastrelil v súdnej sieni

12.2.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý úradník ruskej väzenskej služby trpiaci rakovinou sa v stredu zastrelil v pojednávacej miestnosti po tom, čo mu súd udelil trojročný trest za korupciu. Moskovský súd a vyšetrovatelia uviedli, že Viktor Sviridov, ktorý slúžil ako šéf oddelenia vo federálnej väzenskej službe, vzal pištoľ a zastrelil sa v súdnej sieni, hneď ako si vypočul verdikt. Polícia teraz skúma, ako sa mu podarilo do budovy súdu priniesť zbraň.

Sviridova usvedčili z vydierania a vymáhania úplatku vo výške 10 miliónov rubľov (145-tisíc eur). Sviridov sa k obvineniam priznal a jeho právnici žiadali sudcu, aby ho neposielal do väzenia. Ich klient podľa nich trpí konečným štádiom rakoviny a neočakával preto, že dostane väzenský trest.

Viac k témam: rozsudok, samovražda, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý väzenský úradník sa po vynesení rozsudku zastrelil v súdnej sieni © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.