Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Bývalý americký viceprezident Mike Pence navštívil Ukrajinu, vyzdvihol hrdinstvo a statočnosť vojakov

 Webnoviny  29. jún 2023  166  
Bývalý americký viceprezident Mike Pence navštívil Ukrajinu, vyzdvihol hrdinstvo a statočnosť vojakov

29.6.2023 (SITA.sk) - Bývalý americký viceprezident a republikánsky prezidentský kandidát Mike Pence sa vo štvrtok stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskym počas neohlásenej návštevy krajiny.

„Som presvedčený, že Amerika je lídrom slobodného sveta," povedal Pence. „Avšak moja návšteva ako súkromného občana a možnosť naozaj na vlastné oči vidieť hrdinstvo ukrajinských vojakov ... posilňuje moje odhodlanie urobiť svoj príspevok, pokračovať vo výzve na silnú americkú podporu našim ukrajinským priateľom a spojencom," povedal Pence. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje americkú televíznu stanicu NBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Pence absolútne jasne chápe, čím Rusko je," povedal poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak. Pence údajne navštívil mestá Kyjev, Buča a Irpiň a stretol sa s rodinami a deťmi postihnutými vojnou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bývalý americký viceprezidet, poradca ukrajinského prezidenta, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Bývalý americký viceprezident Mike Pence navštívil Ukrajinu, vyzdvihol hrdinstvo a statočnosť vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.