Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Budúcnosť bude bezpečnejšia s Ukrajinou v Únii, povedal predseda Európskej rady Michel

 Webnoviny  21. november 2023  89  
Budúcnosť bude bezpečnejšia s Ukrajinou v Únii, povedal predseda Európskej rady Michel

21.11.2023 (SITA.sk) - Európska únia sa po vstupe Ukrajiny stane bezpečnejšou. Ako referuje web Kyiv Independent, povedal to predseda Európskej rady Charles Michel počas utorňajšieho stretnutia s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a moldavskou prezidentkou Maiou Sandu v Kyjeve.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Som absolútne presvedčený, že naša budúcnosť bude bezpečnejšia s Ukrajinou v rámci Európskej únie,“ vyhlásil Michel. Ukrajinci „bojujú za naše spoločné hodnoty“ a „našu spoločnú budúcnosť“, povedal Michel.

V príhovore k ľudu Ukrajiny a Moldavska povedal, že ich prezidenti „urobili veľmi jasné a strategické rozhodnutie“, keď sa rozhodli požiadať o členstvo v EÚ. Michel povedal, že „je našou morálnou povinnosťou a tiež našou strategickou zodpovednosťou urobiť všetko pre to, aby sme túto voľbu splnili“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Moldavská prezidentka, Predseda Európskej rady, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské členstvo v EÚ, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Budúcnosť bude bezpečnejšia s Ukrajinou v Únii, povedal predseda Európskej rady Michel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.