Utorok, 2. jún 2020
Polojasno  14,2 °C
Mimoriadne správy

Britský premiér Johnson ostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti, jeho zdravotný stav sa nelepší

 Webnoviny   8. apríl 2020  16
Britský premiér Johnson ostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti, jeho zdravotný stav sa nelepší

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson strávil druhú noc na jednotke intenzívnej starostlivosti po tom, ako mu diagnostikovali ochorenie COVID-19.

Viac o téme Koronavírus


Minister zdravotníctva Edward Argar pre BBC v stredu uviedol, že premiérov stav je stabilizovaný, dostáva kyslík, no nie je pripojený na pľúcny ventilátor, čo znamená, že jeho stav sa nezhoršuje.

Británia nemá oficiálny post vicepremiéra. Množstvo pracovných povinností za 55-ročného Johnsona dočasne prevzal minister zahraničných vecí Dominic Raab.

Viac o téme: Koronavírus vo Veľkej Británii


Premiéra v nedeľu prijali do londýnskej St. Thomas’ Hospital. Do nemocnice ho previezli po tom, ako mu aj desať dní po pozitívnom teste na vírus pretrvávali zvýšená telesná teplota a kašeľ. V pondelok večer ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti, keďže sa jeho stav zhoršil.

Viac k témam: britský premiér, jednotka intenzívnej starostlivosti, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - Britský premiér Johnson ostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti, jeho zdravotný stav sa nelepší © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.