- Britské rádio omylom „pochovalo“ kráľa Karola III., po falošnej správe hrala hymna
- Kolumbiou otriaslo silné zemetrasenie, v metropole Bogota evakuovali viacero budov
- Visla klesla na historické minimum, nízka hladina ohrozuje aj plavbu na Rýne
- Weber vyzval na rýchle zriadenie návratových centier pre migrantov v Afrike
- Zomrel Vladimír Páral, autor románov, na ktoré sa pred rokom 1989 čakalo v rade
Britské rádio omylom „pochovalo“ kráľa Karola III., po falošnej správe hrala hymna
10.8.2026 (SITA.sk) - Stanica Radio Caroline omylom odvysielala správu o údajnej smrti kráľa a potom sa na 16 minút odmlčala. Regulátor jej to spočítal.
Britská rozhlasová stanica Radio Caroline porušila pravidlá vysielania, keď v máji omylom oznámila smrť kráľa Karola III. a následne odvysielala britskú hymnu a približne 16 minút ticha. Rozhodol o tom v pondelok britský mediálny regulátor Ofcom.
Veľký omyl
„S veľkým poľutovaním oznamujeme, že Jeho Veličenstvo kráľ Karol III. zomrel,“ znelo v odvysielanom oznámení. Stanica sa za falošnú správu ospravedlnila.
Ofcom dostal dve sťažnosti a uviedol, že išlo o „veľmi závažnú nepresnosť“. Regulátor zároveň kritizoval približne 30-minútové oneskorenie, kým moderátor chybu vo vysielaní priznal a opravil.
Spanikáril a ušiel
Stanica Radio Caroline vysvetlila, že zamestnanec počas údržby počítača v štúdiu zo zvedavosti otvoril vopred nahrané zvukové súbory určené na použitie v prípade úmrtia panovníka. Tým prerušil vysielanie a nahrávky sa dostali do éteru.
Keď si zamestnanec uvedomil, čo spôsobil, podľa Ofcomu „spanikáril a opustil priestory“.
Moderátor si pritom neuvedomil, že už nie je vo vysielaní. Stanica uviedla, že zamestnanec dostal dôrazné upozornenie a ospravedlnil sa. Nahrávky už z počítača odstránili.
Viac k témam: britský kráľ, falošná správa, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Britské rádio omylom „pochovalo“ kráľa Karola III., po falošnej správe hrala hymna © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Predchádzajúci článok
Kolumbiou otriaslo silné zemetrasenie, v metropole Bogota evakuovali viacero budov
Za smrťou hráča NBA z Memphisu je kokaín a heroín. Bola to nehoda
Radšej nosiť ako prosiť. Záchranár radí, čo si zbaliť na túru a ako sa zachovať v krízovej situácii
Japonské slnko zabilo statného ragbystu z Fidži