Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Britská opozičná Labouristická strana žiada nové referendum o brexite
20.10.2019 (Webnoviny.sk) - Britská opozičná Labouristická strana potvrdila svoju podporu druhému referendu o odchode Veľkej Británie z Európskej únie. Hovorca labouristov Keir Starmer v nedeľu pre spravodajskú stanicu BBC povedal, že "akákoľvek dohoda prejde, mala by byť predmetom referenda". Jeho vyjadrenie prišlo po tom, čo britský premiér Boris Johnson oficiálne požiadal Európsku úniu o odloženie brexitu naplánovaného na 31. október. Musel tak spraviť, keďže parlament v sobotu odložil hlasovanie o jeho brexitovej dohode. Podľa Starmera labouristi teraz chcú, aby "táto konkrétna dohoda alebo ktorákoľvek dohoda" prešla referendom. Státisíce ľudí pochodovali v sobotu Londýnom a žiadali "ľudové hlasovanie" o brexite.
Viac k témam: Brexit, labouristi
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská opozičná Labouristická strana žiada nové referendum o brexite © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Sýrski Kurdi sa stiahnu z pohraničnej oblasti s Tureckom, Erdogan im hrozil rozdrvením hlávNasledujúci článok
Švajčiari si volia nový parlament, väčšina odovzdá hlas elektronicky
Dunajská Streda môže byť nečakaným jesenným majstrom, potrebuje nedeľnú „pomoc“ konkurentov – VIDEO, FOTO
Komisár pre deti Mikloško kritizuje správanie poslancov v parlamente, podľa neho normalizujú násilie
Bratislavský samosprávny kraj získal v hodnotení verejných obstarávateľov druhé miesto