Nedeľa, 17. január 2021
Malá oblačnosť  -7,4 °C
Mimoriadne správy

Britská opozičná Labouristická strana žiada nové referendum o brexite

 Webnoviny  20. október 2019  217
Britská opozičná Labouristická strana žiada nové referendum o brexite

20.10.2019 (Webnoviny.sk) - Britská opozičná Labouristická strana potvrdila svoju podporu druhému referendu o odchode Veľkej Británie z Európskej únie. Hovorca labouristov Keir Starmer v nedeľu pre spravodajskú stanicu BBC povedal, že "akákoľvek dohoda prejde, mala by byť predmetom referenda". Jeho vyjadrenie prišlo po tom, čo britský premiér Boris Johnson oficiálne požiadal Európsku úniu o odloženie brexitu naplánovaného na 31. október. Musel tak spraviť, keďže parlament v sobotu odložil hlasovanie o jeho brexitovej dohode. Podľa Starmera labouristi teraz chcú, aby "táto konkrétna dohoda alebo ktorákoľvek dohoda" prešla referendom. Státisíce ľudí pochodovali v sobotu Londýnom a žiadali "ľudové hlasovanie" o brexite.

Viac k témam: Brexit, labouristi
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská opozičná Labouristická strana žiada nové referendum o brexite © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.