Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Británia pošle na Ukrajinu ďalšie zbrane, aj rakety Brimstone a systémy Stormer

 Webnoviny   3. máj 2022  46
Británia pošle na Ukrajinu ďalšie zbrane, aj rakety Brimstone a systémy Stormer

3.5.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené kráľovstvo pošle Ukrajine v najbližších týždňoch ďalšie zbrane v rámci podporného balíka vo výške 300 miliónov libier. Ako referuje spravodajský web BBC, povedal to britský premiér Boris Johnson.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Johnson v utorňajšom príhovore k ukrajinským zákonodarcom vyhlásil, že Británia pošle protilodné rakety Brimstone a protilietadlové systémy Stormer spolu s obrnenými vozidlami na evakuáciu civilistov z oblastí, na ktoré útočia ruské sily, a na ochranu ukrajinských predstaviteľov.

Ako Johnson poznamenal, podporný balík bude obsahovať i radary na lokalizovanie delostrelectva bombardujúceho ukrajinské mestá, ťažké drony na zásobovanie ukrajinských síl a tisíce zariadení na nočné videnie. Dodal, že cieľom Spojeného kráľovstva je „opevniť Ukrajinu, aby sa na vás už nikto nikdy neodvážil zaútočiť“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)



Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia pošle na Ukrajinu ďalšie zbrane, aj rakety Brimstone a systémy Stormer © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.