Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Británia pošle na Ukrajinu ďalšie raketové systémy. Vojakom poskytnú aj školenie, ako sofistikovanú techniku používať

 Webnoviny   2. jún 2022  84
Británia pošle na Ukrajinu ďalšie raketové systémy. Vojakom poskytnú aj školenie, ako sofistikovanú techniku používať

2.6.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené kráľovstvo pošle Ukrajine sofistikované raketové systémy stredného doletu americkej výroby. Britský minister obrany Ben Wallace uviedol, že Ukrajine poskytnú nešpecifikovaný počet raketometov M270, ktoré dokážu vyslať presne navádzané rakety až do vzdialenosti 80 kilometrov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Londýn svoj krok koordinoval s rozhodnutím Spojených štátov poslať Kyjevu raketomety HIMARS. Ukrajinskí vojaci absolvujú výcvik na používanie strojov v Spojenom kráľovstve.

Ukrajina vyzvala svojich západných spojencov, aby jej poskytli rakety s dlhším doletom, ktoré by jej pomohli čeliť ruským delostreleckým útokom vo východnom regióne Donbas - ohnisku ofenzívy Ruska.

USA uviedli, že Ukrajina sľúbila, že tieto zbrane nevystrelí do Ruska. Moskva však obvinila Washington, že „prilieva olej do ohňa“ konfliktu.

Viac k témam: Rakety, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia pošle na Ukrajinu ďalšie raketové systémy. Vojakom poskytnú aj školenie, ako sofistikovanú techniku používať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.