Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Británia dodá Ukrajine 10-tisíc dronov, oznámil britský minister obrany v Kyjeve

 Webnoviny   8. marec 2024  113  
Británia dodá Ukrajine 10-tisíc dronov, oznámil britský minister obrany v Kyjeve

8.3.2024 (SITA.sk) - Británia vo štvrtok uviedla, že poskytne 10-tisíc bezpilotných lietadiel na vyzbrojenie Ukrajiny v jej boji proti Rusku. Na stretnutí s ukrajinským prezidentom v Kyjeve to uviedol britský minister obrany Grant Shapps. Výzbroj bude zahŕňať tisíc jednosmerných útočných alebo kamikadze dronov a modelov, ktoré sa zameriavajú na lode.

„Ukrajinské ozbrojené sily používajú zbrane darované Spojeným kráľovstvom s bezprecedentným účinkom, čo pomohlo zlikvidovať takmer 30 % ruskej Čiernomorskej flotily,“ povedal Shapps. V utorok ukrajinské námorné bezpilotné lietadlá údajne potopili v Čiernom mori ďalšiu ruskú vojnovú loď, čo je najnovší zo série útokov, ktoré ochromili námorné kapacity Moskvy.

Viac k témam: Britský minister obrany, Drony, ruské námornícstvo, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Británia dodá Ukrajine 10-tisíc dronov, oznámil britský minister obrany v Kyjeve © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.