Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Bosna nevydá neprávoplatne odsúdeného expolicajta Kučerku na Slovensko, rovnako tak Kaľavského

 Webnoviny  12. júl 2023  68  
Bosna nevydá neprávoplatne odsúdeného expolicajta Kučerku na Slovensko, rovnako tak Kaľavského

12.7.2023 (SITA.sk) - Neprávoplatné odsúdeného bývalého policajta Mariána Kučerku nevydá Bosna a Hercegovina na trestné konanie na Slovensko.

Ako informoval Denník N, bosnianske súdy totiž právoplatne odmietli žiadosť slovenských justičných orgánov.

Rozhodnutie podpísal minister


„Rozhodnutie o odmietnutí jeho vydania 16. júna podpísal aj tamojší minister spravodlivosti Davor Bunoza," uviedol denník.

Dôvodom podľa neho je, že niekdajší vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatkov požiadal v krajine o azyl skôr, než Slovensko podalo žiadosť o jeho vydanie.

Nevydali ani Kaľavského


„Obdobná situácia sa stala aj pri ďalšom aktérovi vojny v polícii, bývalom šéfovi operatívcov NAKA Jánovi Kaľavskom, ktorého Bosna takto pred rokom nevydala slovenským orgánom, lebo sa tiež stihol uchádzať o udelenie azylu pred odoslaním žiadosti Slovenska o jeho vydanie," pripomenul denník. Doplnil, že obaja expolicajti sú stíhaní pre korupciu a hrozia im vysoké tresty.

Viac k témam: Azyl, expolicajt, Korupcia, Súdy, Trestné stíhanie, Úplatky
Zdroj: SITA.sk - Bosna nevydá neprávoplatne odsúdeného expolicajta Kučerku na Slovensko, rovnako tak Kaľavského © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.