Štvrtok, 16. júl 2020
Oblačno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Bosna a Hercegovina prijme svojich občanov, ktorí boli členmi Islamského štátu

 Webnoviny  11. november 2019  77
Bosna a Hercegovina prijme svojich občanov, ktorí boli členmi Islamského štátu

11.11.2019 (Webnoviny.sk) - Bosna oznámila, že prijme svojich občanov, ktorí boli zajatí, keď bojovali pre teroristickú organizáciu Islamský štát, pričom po návrate domov ich bude čakať súdny proces. V táboroch v Sýrii je približne 260 občanov Bosny. Z nich je približne 100 mužov a 160 žien a detí, povedal v pondelok bosniansky minister vnútra Dragan Mektič.

Vyhlásil však, že Bosna prijme iba tých, u ktorých sa občianstvo potvrdí. Dodal, že na to použijú aj testy DNA.

Bosna zaviedla zákon, na základe ktorého jej občanom bojujúcim v zahraničných konfliktoch alebo verbujúcim iných hrozí väzenie do 10 rokov. Minister vnútra poznamenal, že so ženami, ktoré varili alebo upratovali pre organizáciu Islamský štát, sa bude zaobchádzať ako s "aktívnymi členmi", presne ako s mužmi, ktorí sa zúčastnili na bojoch.

Viac k témam: islamský militant, islamský štát, zajatie
Zdroj: Webnoviny.sk - Bosna a Hercegovina prijme svojich občanov, ktorí boli členmi Islamského štátu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.