Štvrtok, 16. júl 2020
Oblačno  13 °C
Mimoriadne správy

Arménsko umožní Rusku prístup do jej biologických laboratórií, krajiny dokončili rokovania o spolupráci

 Webnoviny  11. november 2019  73
Arménsko umožní Rusku prístup do jej biologických laboratórií, krajiny dokončili rokovania o spolupráci

11.11.2019 (Webnoviny.sk) - Arménsko a Rusko dokončili rokovania o spolupráci v oblasti biologickej bezpečnosti. V pondelok to oznámil ruský minister zahraničia Sergej Lavrov s tým, že ruskí odborníci tak dostanú prístup do arménskych biologických laboratórií.

Šéf ruskej diplomacie počas návštevy arménskej metropoly Jerevan uviedol, že dohoda, ktorú čoskoro podpíšu predstavitelia ministerstiev zdravotníctva oboch krajín, napomôže transparentnosti v danej oblasti.

Moskva sa dlho usilovala o prístup do troch biologických laboratórií v Arménsku, ktoré sponzorovali USA. Podľa niektorých ruských médií sa tieto laboratóriá zapojili do vojenského výskumu.

Lavrov sa zároveň zaviazal, že Rusko pomôže znormalizovať vzťahy Arménska a Turecka. Ankara zatvorila ich spoločné hranice pre konflikt Arménska so susedným Azerbajdžanom o spor o Náhorný Karabach.

Viac k témam: biologická bezpečnosť, dohoda Rusko Arménsko, laboratóriá
Zdroj: Webnoviny.sk - Arménsko umožní Rusku prístup do jej biologických laboratórií, krajiny dokončili rokovania o spolupráci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.