Piatok, 27. november 2020
Zamračené  -0,7 °C
Mimoriadne správy

Boris Johnson tvrdí, že svet možno nikdy nebude mať vakcínu proti Covid-19

 Webnoviny  17. máj 2020  143
Boris Johnson tvrdí, že svet možno nikdy nebude mať vakcínu proti Covid-19

17.5.2020 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson vyhlásil, že ľudstvo možno nikdy nebude mať vakcínu proti ochoreniu Covid-19, a to aj napriek veľkému globálnemu úsiliu.

Viac o téme: Koronavírus


Britská vláda poskytne 93 miliónov libier (v prepočte približne 105 miliónov eur) na otvorenie nového Vaccine Manufacturing and Innovation Center a krajina podľa premiéra už podporuje aj testy liekov, ktoré by mohli zabezpečiť rýchle vyliečenie sa z vírusu.Pre noviny The Mail on Sunday uviedol, že "máme pred sebou ešte veľmi dlhú cestu a musím byť úprimný a povedať, že sa nám možno nikdy nepodarí vytvoriť vakcínu". "Musíme nájsť nové spôsoby, ako kontrolovať tento vírus," dodal s tým, že je potrebné testovať ľudí s príznakmi a vyhľadávať tých, s ktorými boli v kontakte.

Britská vláda začala počas uplynulého týždňa uvoľňovať niektoré obmedzenia a plánuje v tom pokračovať aj počas nasledujúcich mesiacov. "Viem, že to nebude jednoduché," vyhlásil premiér.

Viac k témam: britský premiér, COVID-19, Koronavírus, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Boris Johnson tvrdí, že svet možno nikdy nebude mať vakcínu proti Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.