Utorok, 28. január 2020
Oblačno  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Boris Johnson opäť žiada Európsku úniu o otvorenie rokovaní o brexite, chce zrušiť írsku poistku

 Webnoviny  20. august 2019  27
Boris Johnson opäť žiada Európsku úniu o otvorenie rokovaní o brexite, chce zrušiť írsku poistku

20.8.2019 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson opäť požiadal Európsku úniu o otvorenie rokovaní o brexite a zrušenie "protidemokratických" opatrení týkajúcich sa írskej hranice, ktoré by podľa neho ohrozili mierový proces v Severnom Írsku.

Johnson, ktorý sa podobne vyjadril už aj v minulosti, v pondelok formálne zaslal svoje požiadavky v liste predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi.

Johnson žiada zrušenie takzvanej írskej poistky, ktorá by zabránila návratu tvrdých hraníc a hraničných kontrol medzi Írskom a Severným Írskom.

Írsky premiér Leo Varadkar v pondelok o týchto záležitostiach s Johnsonom viedol hodinový telefonický rozhovor. Po ňom oznámil, že brexitová dohoda sa otvárať nebude.

Viac k témam: Brexit, Írsko, Severné Írsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Boris Johnson opäť žiada Európsku úniu o otvorenie rokovaní o brexite, chce zrušiť írsku poistku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.