Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Boli to otcovia a matky, priatelia a kolegovia. Gutteres označil milión obetí COVID-19 za bolestný míľnik

 Webnoviny  29. september 2020  107
Boli to otcovia a matky, priatelia a kolegovia. Gutteres označil milión obetí COVID-19 za bolestný míľnik

29.9.2020 (Webnoviny.sk) - Generálny tajomník OSN António Guterres označil správy o prekročení hranice milióna obetí ochorenia COVID-19 za "bolestný míľnik", ktorý ešte zhoršila "neskrotnosť tejto choroby".

"Boli to otcovia a matky, manželky a manželia, bratia a sestry, priatelia a kolegovia," vyjadril sa v stanovisku. "Bolesť ešte znásobila neskrotnosť tejto choroby. Riziká nákazy bránili rodinám, aby boli pri posteliach svojich blízkych. Mnohým tiež znemožnili trúchliť i oslavovať život," skonštatoval.

Guterres zároveň upozornil, že koniec šírenia vírusu, straty pracovných miest, narušenia výuky a prevratu v našich životov je v nedohľadne. Pandémiu však podľa neho môžeme prekonať s pomocou zodpovedného vedenia, spolupráce a vedy, a tiež vďaka dodržiavaniu odporúčaní, ako sú sociálne odstupy a nosenie rúšok.

Dodal tiež, že vakcína musí byť dostupná pre všetkých.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Boli to otcovia a matky, priatelia a kolegovia. Gutteres označil milión obetí COVID-19 za bolestný míľnik © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.