Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Bojaschopnosť Ukrajiny všetkých prekvapila, Kyjev má šancu naspäť získať Krym a separatistami obsadený Donbas

 Webnoviny  19. máj 2022  55
Bojaschopnosť Ukrajiny všetkých prekvapila, Kyjev má šancu naspäť získať Krym a separatistami obsadený Donbas

19.5.2022 (Webnoviny.sk) - Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) neočakáva na Ukrajine v najbližších týždňoch významné zisky ani pre jednu z bojujúcich strán. Pre CNN to povedal vojenský predstaviteľ NATO, ktorý má prístup k spravodajským informáciám.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Predstaviteľ NATO uviedol, že v aliancii sa v súčasnosti diskutuje o tom, že iniciatíva sa významne presunula v prospech Ukrajiny.

V kruhoch NATO sa debatuje aj o tom, či je možné, aby Kyjev opäť získal kontrolu nad polostrovom Krym a územiami v Donbase, ktoré okupovalo Rusko, a nad tými, ktoré v roku 2014 obsadili Moskvou podporovaní separatisti.

„Myslím si, že by mohli opätovne získať Krym a Donbas,“ povedal predstaviteľ Severoatlantickej aliancie. „Nie teraz, nie skoro, ale ak dokážu pokračovať v boji, myslím si, že áno,“ dodal.

„Kladiem však otázku, či by vlastne mali bojovať o opätovné získanie svojich území,“ poznamenal predstaviteľ NATO s naznačením, že miestne obyvateľstvo na Kryme a v separatistických oblastiach Donbasu by mohlo potenciálne Ukrajine odporovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: Krym, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Bojaschopnosť Ukrajiny všetkých prekvapila, Kyjev má šancu naspäť získať Krym a separatistami obsadený Donbas © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.