Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Bielorusko údajne zostrelilo ukrajinskú raketu S-300, Lukašenko dal incident vyšetriť

 Webnoviny  29. december 2022  34
Bielorusko údajne zostrelilo ukrajinskú raketu S-300, Lukašenko dal incident vyšetriť

29.12.2022 (Webnoviny.sk) - Bielorusko tvrdí, že zostrelilo ukrajinskú raketu S-300. Informuje o tom portál Sky News s tým, že v nadväznosti na správy, že pri dnešnom ruskom bombardovaní Ukrajiny na bieloruské územie dopadla ukrajinská raketa, oznámili bieloruské úrady, že raketu zostrelila ich protivzdušná obrana.

Vyšetrenie incidentu


Prezident Alexander Lukašenko podľa miestnych médií požiadal „skupinu špecialistov“, aby incident vyšetrili. Raketu údajne zostrelili medzi desiatou a jedenástou predpoludním v Brestskej oblasti.

Bieloruský oblastný vojenský komisár Oleg Konovalov neskôr upokojoval obavy v súvislosti s incidentom s tým, že „miestni sa nemajú čoho obávať“, dodal však, že „takéto veci sa, bohužiaľ, stávajú“.

Podľa bieloruského ministerstva obrany fragmenty našli na poli a „počas verifikačného procesu potvrdili, že trosky patria strele S-300 protivzdušnej obrany vypálenej z územia Ukrajiny“.

Útok na Ukrajinu


Ukrajina sa k tvrdeniu zatiaľ nevyjadrila.

Rusko dnes spustilo jeden z najmasívnejších raketových útokov na Ukrajinu od začiatku vojny, pričom podľa predbežných správ ukrajinského letectva ruské sily odpálili 69 riadených striel a ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila 54 z nich.

Letectvo uviedlo, že odrazilo aj útoky iránskych bezpilotných lietadiel, ktoré sú navrhnuté tak, aby explodovali pri kontakte s cieľmi.

Viac k témam: Raketa, rusko-ukrajinský konflikt, Sky News
Zdroj: Webnoviny.sk - Bielorusko údajne zostrelilo ukrajinskú raketu S-300, Lukašenko dal incident vyšetriť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.