Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Bielorusko ohlásilo vojenské cvičenia, armáda si potrénuje oslobodzovacie manévre a získavanie kontroly v pohraničí

 Webnoviny   8. september 2022  56
Bielorusko ohlásilo vojenské cvičenia, armáda si potrénuje oslobodzovacie manévre a získavanie kontroly v pohraničí

8.9.2022 (Webnoviny.sk) - Bielorusko začalo vojenské cvičenia pri meste Brest neďaleko poľských hraníc, pri hlavnom meste Minsk a v regióne mesta Vicebsk na severovýchode krajiny. Oznámilo to bieloruské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rezort uviedol, že manévre, ktoré budú trvať do 14. septembra. Ozbrojené sily si počas tohto obdobia precvičia „oslobodenie území dočasne obsadených nepriateľom" a opätovné získanie kontroly nad pohraničnými oblasťami.

Bieloruské ministerstvo obrany tvrdí, že počet vojakov a vojenského vybavenia zapojeného do manévrov si nevyžaduje, aby Minsk o cvičení informoval na základe pravidiel Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenské cvičenie BALTOPS
Zdroj: Webnoviny.sk - Bielorusko ohlásilo vojenské cvičenia, armáda si potrénuje oslobodzovacie manévre a získavanie kontroly v pohraničí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.