Sobota, 22. január 2022
Polojasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Bieloruské sily strieľali na poľských vojakov strážiacich hranice, použiť mali slepé náboje

 Webnoviny   8. október 2021  52
Bieloruské sily strieľali na poľských vojakov strážiacich hranice, použiť mali slepé náboje

8.10.2021 (Webnoviny.sk) - Poľský premiér Mateusz Morawiecki vyjadril v piatok podporu príslušníkom armády a pohraničnej stráže po tom, čo sa poľskí vojaci stali terčom ostreľovania bieloruských ozbrojených síl.

„Všetky štátne sily“ sú s armádou a pohraničníkmi, ktorí chránia hranicu, napísal Morawiecki na Twitteri.

Nikto nebol zranený


„Stojím a vždy budem pevne stáť za našimi vojakmi a pohraničníkmi... Chcem poďakovať našim (bezpečnostným) službám za ich profesionálny a zodpovedný prístup,“ uviedol premiér.

Hovorkyňa pohraničnej stráže predtým informovala, že bieloruské sily strieľali na vojakov, ktorí chránia východnú hranicu Európskej únie (EÚ).

Podľa jej vyhlásenia s najväčšou pravdepodobnosťou použili slepé náboje a nikto neutrpel zranenia.

Čelia prílevu migrantov


Strážcovia hranice čelia rastúcemu tlaku, keď sa zvyšuje počet incidentov, pri ktorých na poľských vojakov z bieloruskej strany hádžu rôzne predmety.

Členské štáty EÚ Poľsko, Litva a Lotyšsko strážia svoje hranice pred vlnou migrantov z Blízkeho východu a Afriky.

Z organizovania ich prílevu obviňujú Moskvou podporovanú bieloruskú vládu, ktorá sa podľa nich snaží destabilizovať Európu v odvete za sankcie uvalené na tamojší autoritársky režim.

Viac k témam: Incident, poľsko-bieloruské hranice
Zdroj: Webnoviny.sk - Bieloruské sily strieľali na poľských vojakov strážiacich hranice, použiť mali slepé náboje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.