Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Bieloruská polícia opäť zadržala desiatky protestujúcich, ľudia vyzývajú dlhoročného prezidenta na odstúpenie

 Webnoviny   7. november 2020  113
Bieloruská polícia opäť zadržala desiatky protestujúcich, ľudia vyzývajú dlhoročného prezidenta na odstúpenie

7.11.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia v Minsku v sobotu zadržala desiatky ľudí, ktorí tam protestovali proti násiliu páchanému na protivládnych demonštrantoch a vyzývali dlhoročného prezidenta Alexandra Lukašenka na odstúpenie.V hlavnom meste Bieloruska sa separátne od seba konali zhromaždenia zdravotníckych pracovníkov a žien. Zhruba 50 lekárov a ďalších zdravotníckych zamestnancov pochodovalo Minskom držiac fotografie ľudí, ktorých počas uplynulých protestov zranili policajné gumové projektily, zábleskové granáty a vodné delá. Na pravidelné protestné podujatie žien prišli stovky ľudí, uvádza agentúra AP.

Bieloruská ľudskoprávna organizácia Viasna informovala, že na podujatiach polícia zadržala prinajmenšom 47 ľudí.

Protesty sa v Bielorusku konajú od prezidentských volieb z 9. augusta, v ktorých podľa oficiálnych výsledkov vyhral Lukašenko s 80% hlasov. Opozícia a niektorí volební pracovníci však tvrdia, že boli zmanipulované. Lukašenko, ktorý odmieta rokovať s opozíciou, aj po troch mesiacoch demonštrácií trvá na tom, že sa svojej funkcie nevzdá. "Vo svete sú rešpektovaní iba silní a tí, ktorí dokážu odolať," vyhlásil v sobotu politik.

Viac k témam: násilie, odvolanie, protesty v Bielorusku, zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Bieloruská polícia opäť zadržala desiatky protestujúcich, ľudia vyzývajú dlhoročného prezidenta na odstúpenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.