Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -1,2 °C
Mimoriadne správy

Biden žiada povinné nosenie tvárových masiek. Trump vyhlásil, že on za pandémiu COVID-19 nemôže

 Webnoviny  14. august 2020  91
Biden žiada povinné nosenie tvárových masiek. Trump vyhlásil, že on za pandémiu COVID-19 nemôže

14.8.2020 (Webnoviny.sk) - Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden žiada povinné nosenie tvárových masiek. Odvoláva sa pritom na expertov z oblasti zdravotníctva, podľa ktorých môže nosenie rúšok zachrániť počas nasledujúcich troch mesiacov až 40-tisíc ľudí.

"Nosenie rúšok nie je ani tak o tom, že sa vy nenakazíte vírusom, ale chránite tak iných ľudí pred infekciou," povedal. "Toto je Amerika. Buďte patrioti a chráňte svojich spoluobčanov. Postavme sa a urobme správnu vec," vyhlásil.

"Každý jeden Američan by mal minimálne počas nasledujúcich troch mesiacov nosiť vonku rúško. Každý guvernér by to mal nariadiť ako povinnosť," dodal.

Viac o téme: Koronavírus v USA


Prezident Donald Trump v stredu uviedol, že jeho administratíva poslala školám 125 miliónov tvárových masiek na viacnásobné použitie. Nalieha na občanov, aby rúška nosili, i keď on sám to dlhodobo odmieta. Nedávno ho však videli s rúškom na tvári.

Vo štvrtok opäť odmietol kritiku, podľa ktorej nebola jeho reakcia na pandémiu dostatočne rýchla. Šéf Bieleho domu vyhlásil, že on za pandémiu nemôže. "Pozrite, zasiahol nás mor z Číny a nikdy na to nezabudneme. Bol to čínsky mor," vyjadril sa pre Fox Business.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden žiada povinné nosenie tvárových masiek. Trump vyhlásil, že on za pandémiu COVID-19 nemôže © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.