Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Babiš: Bielorusko potrebuje našu rýchlu pomoc, zbabelá agresívna polícia mláti bezbranných ľudí

 Webnoviny  14. august 2020  124
Babiš: Bielorusko potrebuje našu rýchlu pomoc, zbabelá agresívna polícia mláti bezbranných ľudí

14.8.2020 (Webnoviny.sk) - Český premiér Andrej Babiš uviedol, že na zlepšenie situácie v Bielorusku musí prísť rýchla pomoc od Európskej únie. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter informoval o rozhovore s poľským náprotivkom Mateuszom Morawieckým, s ktorým sa zhodli na tom, že prezidentské voľby v Bielorusku je potrebné zopakovať aj s účasťou zahraničných pozorovateľov.

Jasný signál


Babiš poznamenal, že vyzval predsedu Európskej rady Charlesa Michela a predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú na zvolanie mimoriadneho zasadnutia k dianiu v Bielorusku.

"Bielorusko potrebuje našu rýchlu pomoc. Voľby v Bielorusku sa musia opakovať, musia byť transparentné a uskutočniť sa za prítomnosti zahraničných pozorovateľov. Treba vyslať jasný signál o sankciách, ktoré budú platiť, kým sa neuskutočnia slobodné voľby," napísal 65-ročný rodák z Bratislavy.

Neuveriteľné zverstvo


Babiš taktiež na Twitteri podotkol, že bol zhrozený zo zásahov bieloruských bezpečnostných zložiek proti protestujúcim demonštrantom.

"Zbabelá agresívna polícia mláti bezbranných ľudí. Je to neuveriteľné zverstvo. Pevne dúfam, že sú to posledné hodiny diktátorského režimu a občania zvíťazia," zaželal si Andrej Babiš.

Protesty v Bielorusku vypukli po nedeľňajších prezidentských voľbách. Podľa oficiálnych výsledkov vyhral doterajší bieloruský líder Alexander Lukašenko s obrovským náskokom a dovedna 80 % hlasov, čo mnohí naďalej považujú za zmanipulované číslo.

Viac k témam: český premiér, prezidentské voľby v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Babiš: Bielorusko potrebuje našu rýchlu pomoc, zbabelá agresívna polícia mláti bezbranných ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.