Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Biden: USA poskytnú Ukrajine v boji proti ruskej invázii ďalšiu pomoc v objeme osemsto miliónov dolárov

 Webnoviny  30. jún 2022  35
Biden: USA poskytnú Ukrajine v boji proti ruskej invázii ďalšiu pomoc v objeme osemsto miliónov dolárov

30.6.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden oznámil, že jeho vláda čoskoro poskytne Ukrajine na jej boj proti ruskej invázii ďalšiu pomoc v hodnote 800 miliónov dolárov.

Biden povedal, že súčasťou novej pomoci budú moderné systémy protivzdušnej obrany, radary odhaľujúce projektily delostrelectva a dodatočná munícia pre raketové systémy HIMARS. Šéf Bieleho domu sa takto vyjadril na tlačovej konferencii na záver samitu NATO v Madride.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNajnovšia podpora Ukrajine je súčasťou balíka bezpečnostnej a ekonomickej pomoci v sume 40 miliárd dolárov, ktorý minulý mesiac schválil Kongres USA.

Najnovšia tranža znamená, že americká pomoc Ukrajine od začiatku ruskej invázie dosiahla hodnotu zhruba 7 miliárd dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden: USA poskytnú Ukrajine v boji proti ruskej invázii ďalšiu pomoc v objeme osemsto miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.