Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Biden priletel na rokovania do Poľska, stretne sa s ukrajinskými utečencami či humanitárnymi pracovníkmi

 Webnoviny  25. marec 2022  46
Biden priletel na rokovania do Poľska, stretne sa s ukrajinskými utečencami či humanitárnymi pracovníkmi

25.3.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden pricestoval do poľského Rzeszówa. Informuje o tom spravodajský portál CNN. Šéfa Bieleho domu čaká brífing o humanitárnej situácii a tiež stretnutie s americkými vojakmi, ktorí tam pôsobia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Podľa pôvodného plánu mal Bidena na letisku privítať poľský prezident Andrzej Duda. Lietadlo, ktorým mal priletieť z Varšavy, však malo technické problémy, vysvetľuje agentúra AP.

V sobotu čakajú Bidena vo Varšave viaceré rokovania. Osobne by sa mal stretnúť aj s utečencami a tiež s americkými humanitárnymi pracovníkmi. Informoval o tom bezpečnostný poradca prezidenta Jake Sullivan.

„V sobotu prednesie dôležitý prejav, v ktorom spomenie, čo je aktuálne v stávke, aké dôležité výzvy nás čakajú, čo konflikt na Ukrajine znamená pre svet a prečo je také dôležité, aby si slobodný svet zoči-voči ruskej agresii udržal jednotu a odhodlanosť,“ priblížil Sullivan na palube Air Force One.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden priletel na rokovania do Poľska, stretne sa s ukrajinskými utečencami či humanitárnymi pracovníkmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.