Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Biden oznámil nový balík pomoci pre Ukrajinu, zahŕňať bude muníciu aj vozidlá

 Webnoviny  21. máj 2023  70  
Biden oznámil nový balík pomoci pre Ukrajinu, zahŕňať bude muníciu aj vozidlá

21.5.2023 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden oznámil nový balík bezpečnostnej pomoci Ukrajine. Ako referuje spravodajský web CNN, učinil tak v nedeľu počas samitu G7 v japonskej Hirošime, na ktorom sa stretol aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Spojené štáty naďalej robia všetko, čo je v našich silách, aby posilnili schopnosť Ukrajiny brániť sa,“ uviedol Biden, ktorý povolil spojencom dodanie bojových lietadiel F-16 na Ukrajinu a výcvik ukrajinských pilotov na týchto stíhačkách v Spojených štátoch.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Nový balík bezpečnostnej pomoci v hodnote 375 miliónov dolárov bude zahŕňať muníciu, delostrelectvo a vozidlá, povedal Biden. Vyjadril podporu „spravodlivému mieru“ na Ukrajine a vyhlásil, že územná celistvosť a suverenita krajiny sú niečo, o čom sa „nevyjednáva“.

Spolu s celou skupinou G7 podporujeme Ukrajinu a sľubujem, že nikam neodídeme,“ skonštatoval Biden.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Štáty G7, Summit G7, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Biden oznámil nový balík pomoci pre Ukrajinu, zahŕňať bude muníciu aj vozidlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.