Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Biden je otvorený ďalším sankciám voči Rusku, von der Leyen navrhuje odpojiť od SWIFT-u aj Sberbank

 Webnoviny   4. máj 2022  143
Biden je otvorený ďalším sankciám voči Rusku, von der Leyen navrhuje odpojiť od SWIFT-u aj Sberbank

4.5.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden vyhlásil, že Spojené štáty sú „otvorené dodatočným sankciám“ voči Rusku. Informuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Európska únia a Spojené kráľovstvo oznámili v stredu ďalšie sankcie voči Rusku a Biden poznamenal, že USA sú pripravení ich nasledovať. „Tento týždeň budem hovoriť s členmi G7 o tom, čo urobíme alebo neurobíme,“ povedal Biden novinárom v Bielom dome počas diskusie o ekonomike USA.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v stredu navrhla celý rad opatrení vrátane zákazu dovozu ruskej ropy. Sankcie by sa mali týkať i osôb, ktoré spáchali vojnové zločiny v Buči.

Von der Leyenová tiež navrhla, aby od medzinárodného platobného systému SWIFT odpojili najväčšiu ruskú banku Sberbank a ďalšie dve významné banky.

Únia i Británia sa zamerajú aj na tých, ktorí šíria dezinformácie o vojne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Biden je otvorený ďalším sankciám voči Rusku, von der Leyen navrhuje odpojiť od SWIFT-u aj Sberbank © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.