Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Berlínska polícia začala vyšetrovať palestínskeho lídra, na stretnutí so Scholzom obvinil Izrael zo spáchania holokaustu

 Webnoviny  19. august 2022  44
Berlínska polícia začala vyšetrovať palestínskeho lídra, na stretnutí so Scholzom obvinil Izrael zo spáchania holokaustu

19.8.2022 (Webnoviny.sk) - Berlínska polícia začala predbežné vyšetrovanie palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása pre jeho vyjadrenia, že Izrael spáchal 50 holokaustov Palestínčanov.

Podnecovanie nenávisti


Palestínsky politik sa tak vyjadril tento týždeň počas tlačovej konferencie s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom v Berlíne začo si vyslúžil kritiku v Nemecku, Izraeli ale aj inde.

Polícia potvrdila piatkovú správu denníka Bild, že Abbása vyšetrujú pre možné podnecovanie k nenávisti po tom, čo dostali formálne trestné oznámenie.

Abbása chráni imunita


Bagatelizovanie holokaustu je v Nemecku trestné, ale ako pripomína agentúra AP, začatie predbežného vyšetrovania automaticky neznamená úplné vyšetrovanie.

Nemecké ministerstvo zahraničia uviedlo, že na Abbása, ktorý je zástupcom Palestínskej samosprávy, sa bude vzťahovať imunita pred stíhaním, pretože bol na oficiálnej návšteve krajiny. Scholz v utorok znovu zopakoval, že Nemecko neuznáva Palestínske územia za suverénny štát.Viac k témam: Holokaust, Šírenie nenávisti, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Berlínska polícia začala vyšetrovať palestínskeho lídra, na stretnutí so Scholzom obvinil Izrael zo spáchania holokaustu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.