Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  14,5 °C
Mimoriadne správy

Berlín sa pripravuje na návštevu Zelenského, dostať by mal aj Cenu Karola Veľkého

 Webnoviny   3. máj 2023  71  
Berlín sa pripravuje na návštevu Zelenského, dostať by mal aj Cenu Karola Veľkého

3.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zavíta v dňoch 13. a 14. mája do nemeckej metropoly Berlín. Tamojšia polícia v stredu oznámila, že sa pripravuje na jeho návštevu. Zelenskyj pricestuje na pozvanie nemeckého kancelára Olafa Scholza.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Jeho kancelária zatiaľ Zelenského návštevu nepotvrdila, ale policajná hovorkyňa Anja Dierschke uviedla, že ho očakávajú v sobotu 13. mája vo večerných hodinách. Nasledujúci deň dostane Zelenskyj a ukrajinský ľud medzinárodnú Cenu Karola Veľkého, ktorú každoročne udeľuje západonemecké mesto Aachen za prínos k európskej jednote.

Na počesť Zelenského sa očakáva aj prejav predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyen.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Nemecký kancelár, oficiálna návšteva, Predsedníčka Európskej komisie (EK), rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Berlín sa pripravuje na návštevu Zelenského, dostať by mal aj Cenu Karola Veľkého © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.