Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Belgický kráľ Filip s manželkou podporili ľudí zasiahnutých povodňami, obete si uctili minútou ticha

 Webnoviny  21. júl 2021  76
Belgický kráľ Filip s manželkou podporili ľudí zasiahnutých povodňami, obete si uctili minútou ticha

21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Belgický kráľovský pár v utorok navštívil povodňou zasiahnuté mesto Verviers, aby si uctil obete nedávnej prírodnej katastrofy. Obnova tohto valónskeho mestečka potrvá roky a bude stáť milióny eur.

„Využijeme na to všetky prostriedky,“ sľúbil kráľ Filip v tradičnom príhovore v predvečer stredajšieho dňa nezávislosti, ktorý bude tento rok pre spomenuté udalosti utlmenejší ako po iné roky.

V Belgicku zahynulo v dôsledku povodní najmenej 31 ľudí a ďalších približne 70 zostáva nezvestných. Kráľ spolu s kráľovnou Mathilde utešovali ľudí vo Verviers, pričom vlajky boli stiahnuté na pol žrde. Na poludnie sa rozozvučali sirény a nasledovala minúta ticha.

„Neopustíme vás. Urobíme všetko pre to, aby sme vás podporili,“ uviedol predseda vlády Alexander De Croo v otvorenom liste.

Viac k témam: povodne, prírodná katastrofa, úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk - Belgický kráľ Filip s manželkou podporili ľudí zasiahnutých povodňami, obete si uctili minútou ticha © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.