Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

BBC identifikovala vyše dvetisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine, mnoho ich bolo z chudobných oblastí

 Webnoviny   6. máj 2022  101
BBC identifikovala vyše dvetisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine, mnoho ich bolo z chudobných oblastí

6.5.2022 (Webnoviny.sk) -


Ruský servis britského vysielateľa BBC identifikoval 2 120 ruských vojakov, ktorých doteraz zabili počas invázie na Ukrajinu.


Číslo, ktoré vyšlo z vyšetrovania založeného na oficiálnych oznámeniach, správach v médiách a potvrdeniach od rodín, je pravdepodobne len čiastka z ozajstného počtu mŕtvych.Pätinu tvoria dôstojníci


Zhruba 20 percent mŕtvych predstavovali dôstojníci, za tým však môže byť fakt, že pri úmrtiach vysokopostavených príslušníkov armády je väčšia pravdepodobnosť oznámení.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktNeúmerný je aj počet obetí z hľadiska regiónov, pričom viac ich je z chudobnejších oblastí. V Moskve, kde žije takmer každý desiaty Rus, sú známe len tri úmrtia.Rusi svoje straty neuvádzajú


Kremeľ nezverejnil aktualizovaný počet obetí od 25. marca, pričom vtedy uviedol 1 351. Skutočný počet obetí nie je možné zistiť, ale Spojené kráľovstvo minulý týždeň odhadovalo okolo 15-tisíc zabitých ruských vojakov.


To je menej, ako odhaduje Ukrajina, ale podstatne viac, ako priznala Moskva.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - BBC identifikovala vyše dvetisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine, mnoho ich bolo z chudobných oblastí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.