Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Balkán zasiahla silná búrka, vyžiadala si aj ľudské životy a desiatky zranených

 Webnoviny  20. júl 2023  166  
Balkán zasiahla silná búrka, vyžiadala si aj ľudské životy a desiatky zranených

20.7.2023 (SITA.sk) - Po dňoch horúčav v stredu zasiahla Balkán silná búrka sprevádzaná silným vetrom, pričom v Chorvátsku, Bosne a Hercegovine a Slovinsku zahynulo najmenej päť ľudí a desiatky osôb utrpeli zranenia. Búrka bola druhou v priebehu dvoch dní, ktorá sa prehnala regiónom po sérii extrémne horúcich a suchých dní.

Svedkovia uviedli, že búrka náhle zatemnila oblohu a priniesla oslepujúci dážď, prívalové povodne a silný vietor. V chorvátskej metropole Záhreb búrka podvečer spôsobila výpadky elektriny, zastavila mestskú dopravu a ulice boli zatarasené popadanými stromami.

Podobná situácia bola aj v susednom Slovinsku, kde silný vietor lámal stromy a odnášal strechy. Búrka sa následne presunula na východ. Časti srbského hlavného mesta Belehrad zostali bez elektriny, pričom tamojšie letisko dočasne zatvorili.

Viac k témam: Balkán, Silné búrky
Zdroj: SITA.sk - Balkán zasiahla silná búrka, vyžiadala si aj ľudské životy a desiatky zranených © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.